XIV. Veletrh sociálních služeb v Bruntále

13.09.2018

Ve čtvrtek 13. září proběhl ve Společenském domě v Bruntále již 14. ročník Veletrhu sociálních služeb.

Celá akce byla uspořádána pod záštitou města Bruntál prostřednictvím odboru sociálních věcí v rámci komunitního plánování sociálních služeb.

Hlavním účelem veletrhu bylo seznámit širokou veřejnost s možnostmi sociálních a návazných služeb, které je možné využít při řešení různých životních situací. Prezentace jednotlivých sociálních a navázaných služeb probíhala prostřednictvím odborných stanovišť, na kterých zástupci předávali veškeré potřebné informace. Kromě toho byly služby představeny také prostřednictvím prezentací, fotografií, krátkých filmů a rozhovorů s moderátorkou. 

Doprovodný program byl bohatý a nabídl např. prezentaci zdravotních a kompenzačních pomůcek, tělesný analyzátor tuku, vody a svalové hmoty, měření cukru z krve, ukázky první pomoci, měření oxidů uhelnateho ve vydechovanem vzduchu a mnoho dalšího. Nechyběla ani ochutnávka produktů zdravé výživy, prodej výrobků uživatelů sociálních služeb nebo možnost  zúčastnit se potravinové sbírky určené rodinám a osobám, které se ocitli v nepříznivé sociální situaci. Přispět mohl každý. 

Program byl pro příjemnou atmosféru doplněn hudebními a tanečními vystoupeními.