Půlkolona - Taneční škola Hladík

12.10.2018

Půlkolona - Taneční škola Hladík

Společenský dům v Bruntále se druhý říjnový víkend roztančil. V pátek 12. a v sobotu 13. října zde proběhly první půlkolony.

 

Rok se s rokem sešel a opět nastal čas na prezentaci společenského tance v podání středoškolských studentů v Bruntále. Mladé páry předvedly nejen sobě navzájem, ale také svým spolužákům, kamarádům a především rodině, co vše se naučili v prvních lekcích základních tanečních.

Půlkolona je jakousi pomyslnou polovinou doby, kdy se mladí lidé učí společenskému chování, etiketě a společenským tancům. Své dovednosti o víkendu předvedli studenti středních škol, kteří již od začátku školního roku navštěvují lekce základních tanečních v Taneční škole Hladík pod vedením velmi nadaného tanečního mistra Přemysla Hladíky. Pro všechny zúčastněné to byla výjimečná a důležitá událost. Slečny oblékly své nejlepší společenské šaty, pánové zase elegantní oblek.    

Oba taneční večery probíhaly v malém a velkém sále Společenského domu v Bruntále. Vysoké stropy, nádherné lustry, ale i moderní interiér s elegantní výzdobou a skvělá akustika, to vše nádherně podtrhovalo význam půlkolony. Ne nadarmo je tato dominanta Bruntálu označována za společenské centrum města.

V průběhu večera nechybělo ani občerstvení, o které se velmi ochotně a profesionálně postaral personál Společenského domu.